atvejo vadyba

Atvejo vadyba – efektyvus metodas gydymo ir atsistatymo tęstinumui užtikrinti

Siekiant užtikrinti tęstinį kliento gydymą ir pagerinti jų gyvenimo kokybę bendruomenėje jau nuo 1960 metų psichiatrijoje buvo taikoma atvejo vadyba. Atvejo vadybininko tikslas yra sukoordinuoti, kad klientas visas jam reikiamas paslaugas gautų efektyviausiu ir finansiškai naudingiausiu būdu. Tačiau svarbiausias dėmesys yra skiriamas kliento ir atvejo vadybininko ryšiui, kuriam esant užtikrinamas paslaugų prieinamumas ir tęstinumas.

Moksliniai tyrimai rodo, kad atvejo vadyba ypač efektinga sudėtingų psichikos ligų atveju, pirmosios psichozės gydymo ir atsistatymo metu. Taip pat nustatyta, kad esant atvejo vadybai kliento gydymo ligoninėje dienų skaičius yra mažesnis, ligos simptomų pasireiškimas yra švelnesnis bei aukštesnis pasitenkinimas paslaugomis bei gydymu.  

Iš patirties žinome, kad esant krizinei situacijai, pablogėjimui ar ištikus psichozei pirmą kartą dažnai šeimos nariai yra pasimetę – nežino, ką daryti ir kur kreiptis. Tokiu atveju svarbus palaikymas, žinių apie ligą suteikimas bei nukreipimas reikiamoms specialistų paslaugoms.

Gydantis ligoninėje itin svarbus bendravimas ir bendradarbiavimas su gydytojais ir kitais specialistais. Reikia skirti dėmesio ir laiko svarbiems gydymo ar reabilitacijos klausimams aptarti.

Namuose tiek šeimos nariams, tiek artimiesiems kyla daug klausimų dėl tarpusavio bendravimo, sergančiojo užimtumo, gydymo tęstinumo užtikrinimo. Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas sergančiojo įgalinimui, sprendimų priėmimui bei jo savarankiškumui ugdyti. Būtina sergančiam ir šeimos nariams nusistatyti atsakomybės ribas bei jų neperžengti, taip išvengiant konfliktų bei pervargimo.

Atvejo vadybininkas padeda ir sergančiam ir šeimos nariams susikalbėti, susiderinti artimiausią veiksmų planą bei jo laikytis. Esant poreikiui susisiekite dėl atvejo vadybininko paslaugų užsakymo.

|| Eiga: pirmojo susitikimo metu aptariame esamą artimojo ir sergančiojo situaciją, po kurio, esant poreikiui, pateikiame pasiūlymą su galimais pagalbos būdais bei kartu sudarome planą, kaip šių tikslų pasiekti.

|| Vieno susitikimo trukmė 1 val.

|| Susitikimo kaina: 35 eur.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s