Artimiems

Kaip edukuoti vaikus, kai vienas iš tėvų serga psichikos liga?

Jeigu Jūsų šeimoje, giminėje yra vaikų, kurių bent vienas iš tėvų serga psichikos liga, juos nuolat būtina edukuoti apie psichikos ligą. Beveik visi vaikai mano, jog vienaip ar kitaip yra kalti dėl tėvų problemų. Dėl to kyla įvairūs jausmai ir išgyvenimai.

Vaikams būtina paaiškinti, kad nei pats žmogus, nei aplinkiniai o ypač patys vaikai nėra kalti dėl šios ligos atsiradimo ir jie niekaip negalėjo įtakoti jos atsiradimo.

Kartais vaikai galvoja, kad jeigu bus pakankamai rūpestingi, tėvai jausis geriau ir netgi taps tokie kaip anksčiau. Svarbu kartu aptarti, kad vaikai negali išspręsti tėvų problemų, kad ir ką darytų. Jūs suaugę žmonės dėsite visas pastangas, kad išspręstumėte jas ir patikinsite, jog vaikams nėra dėl ko rūpintis ar išgyventi. Tačiau vaikai gali įvairiais būdais pasakyti savo sergančiam tėčiui ar mamai, kad jie labai rūpi. Paskatinkite vaikus savo mamai ar tėčiui būti draugiškiems ir dėmesingiems bei pasakyti, kad Jis ar Ji yra labai svarbus, nepaisant ligos.

Taip pat svarbu aptarti ir ateities perspektyvą – reikia ramiai paaiškinti, kad kai kurios psichikos ligos gali tęstis ir visą gyvenimą. Dauguma žmonių, sergančių psichikos ligomis, pasveiksta. Tačiau tai užima daugiau laiko nei gydant fizines ligas. Gydymosi metu gali būti pagerėjimų ir pablogėjimų. Kartais pagerėjimą pavyksta pasiekti palengva, kartais su atkryčiais. Atkryčiai prislėgia visą šeimą, nes viską reikės pradėti iš naujo, bet tai yra normali sveikimo proceso dalis.

Daugiau informacijos rasite specialiai mokyklinio amžiaus vaikams ir jaunuoliams parengtame leidinyje, kurių tėvai turi psichikos sveikatos problemų:
Kasatsitikotavotevams

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s