Užimtumas

Fizinis aktyvumas puiki užimtumo forma suteikianti geresnę savijautą

Fizinio aktyvumo nauda ypač pabrėžiama sergantiesiems psichikos ligomis. Pavyzdžiui, būtų idealu kelis kartus per savitę po 30-60 min. pasivaikščioti vidutiniu tempu, pabėgioti ar pasivažinėti dviračiu gamtoje. Priklausomai nuo pomėgių ir galimybių galima paskatinti sergantįjį užsiimti individualiu, komandiniu sportu ar sportuoti grupiniuose užsiėmimuose. Svarbiausia, kad žmogui tai teiktų džiaugsmą ir būtų tinkamai parinktas intensyvumas.

Tačiau daugelis žmonių susiduria su ryžto, valios trūkumu, todėl būtinas palaikymas. Čia artimieji, draugai gali padėti ir pakviesti, įkalbinti sergantįjį reguliariai kartu pasivaikščioti ar užsiimti kita jam patinkančia veikla. Tai puikus laikas pabūti kartu, maloniai pasikalbėti ir pailsėti.

Fizinis aktyvumas gali būti suderinamas ir su lengvu darbu sode, tvarkymųsi namie ar išėjimu apsipirkti į parduotuvę, pavedžioti augintinius. Renkantis tokias veiklas reikėtų neišsikelti per didelių tikslų ir susiplanuoti poilsio pertraukas.

Reguliarus fizinis aktyvumas padeda išsivalyti mintis, pagerina miegą bei suteikia džiaugsmo ir pasitikėjimo savimi. Tačiau būtina žinoti, jog fizinis aktyvumas nėra alternatyva medikamentams ar psichologinei pagalbai ypač sergant sunkiomis psichikos ligomis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s