Artimiems

Kaip artimieji gali padėti ir kas svarbiausia?

Kaip padėti sergančiam ir kas svarbiausia.

Jeigu Jūsų artimam žmogui diagnozuota psichikos liga, pvz. šizofrenija, bipolinis sutrikimas, sunki depresija ir kt. svarbiausia yra padėti surasti jam tinkamą gydymą bei lėšų tam gydymui apmokėti. Ligos paūmėjimo metu pagrindinis metodas bus vaistai, bet vėliau, sergančiam grįžtant į kasdienį gyvenimą labai efektyvi yra psichologo ar prichoterapeuto pagalba. Tokia pagalba gali būti reikalinga ir artimiesiems.

Tik stabilizavus sergančiojo sveikatą galima padėti pasirūpinti savarankišku apgyvendinimu, jo užimtumu ir laisvalaikiu. Būtina apgalvoti ir pasirūpinti sergančiojo išlaikymu, kol jis reabilituosis ir galės pilnai arba iš dalies pats išlaikyti save. Čia dažnai tenka išspręsti teisinius, nuosavybės, paveldėjimo ir kt. klausimus.

Nuo gydymo kokybės ir sergančiojo gyvenimo aplinkos priklauso, kiek ilgai žmogus bus pajėgus gyventi be atkryčių, nesigulant į ligoninę. Labai svarbus bendradarbiavimas tarp psichiatrų, psichologų, socialinių darbuotojų ir artimųjų įtraukiant ir įgalinant sergantį priimti sprendimus bei jausti atsakomybę už gydymąsi ir kitus jam svarbius klausimus.

Artimieji turi suprasti ir nuolat gilinti žinias apie ligą, skatinti sergantį gydytis ir padėti stebėti simptomus, atpažinti įspėjamuosius atkryčio požymius. Pasveikimo laikotarpiu labai svarbu palaikyti ir per daug nereikalauti, tačiau ir neprisiimti visų darbų ir atsakomybės sau.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s