Užimtumas

Darbas padeda atsistoti ant kojų

Darbas – viena svarbiausių užimtumo formų suteikianti stuktūrą dienotvarkėje, galimybę socializuotis bei svarbiausia reikalingumo ir pasitikėjimo savimi jausmą. Darbas yra vienas iš pagrindinių pajamų šaltinių, įgalinantis asmens savarankiškumą ir laisvę spręsti sau aktualius klausimus.

Sergant psichikos liga dažnai kyla papildomų sunkumų darbinantis: ypač sudėtinga įsivardinti, koks darbas patiktų ir atitiktų gebėjimus, kaip tinkamai pasirengti gyvenimo aprašymą, kaip paaiškinti gydymosi, nedarbingumo laikotarpius ir apskritai kaip pasiruošti pokalbiui dėl darbo? Visi šie klausimai gali kelti nemalonius jausmus, prisiminimus ir pačiam sergančiam asmeniui savarankiškai dažnai būna sunkiai įveikiami. Šioje situacijoje psichologas, psichoterapeutas gali padėti įsivardinti, koks darbo pobūdis, sritis patiktų ir atitiktų gebėjimus bei sustiprintų tikėjimą savo jėgomis, o tuo tarpu artimieji galėtų padėti pasirašyti CV, išsiųsti potencialiems darbdaviams, parepetuoti darbo pokalbius. Kiek susidūriau iš patirties artimiesiems sunku atsiriboti – per daug nereikalauti arba nenuvertinti sergančio, todėl neutrali individuali tęstinė pagalba įsidarbinant ir palaikymas jau dirbant būtų puiki alternatyva.

Taip pat galimi ir grupiniai darbo paieškos mokymai ir užsiėmimai, kurių metu įsivardijamos norimos darbo sritys, gebėjimai, ruošiamas gyvenimo aprašymas ir repetuojami pokalbiai. Tokias paslaugas siūlo organizacija SOPA​, kuri daugiau nei 10 metų teikia pagalbą susirasti darbą ir išsilaikyti darbo vietose, žmonėms, turintiems mažiau galimybių (psichikos ir fizinę negalią turintiems bedarbiams, ilgalaikiams bedarbiams, jokios darbinės patirties neturintiems asmenims). Daugiau informacijos rasite: http://sopa.lt/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s