Užimtumas

Mokymasis – viena iš užimtumo galimybių

Sveikimo laikotarpiu labai svarbu palaikyti sergantį psichikos liga ir padėti atrasti jam patinkantį ir jo gebėjimus atitikantį užsiėmimą.

Studijos universitete, kolegijoje ar mokslai profesinėje, suaugusiųjų mokykloje suteikia ne tik žinių, bet ir erdvės socializacijai, struktūros dienotvarkėje bei svarbiausia ilgainiui pasitikėjimo savimi jausmą. Žinoma, mokslai po gydymo ar ilgesnės pertraukos kelia iššukių, tad būtinas palaikymas. Kiek susidūriau, labai svarbu padėti prisiminti/įgyti darbo su kompiuteriu įgūdžių, apmokyti/padėti dirbti mokymosi sistemose na ir žinoma reguliariai telefonu ar gyvai bendraujant palaikyti susidūrus su sunkumais bendraujant ar atliekant užduotis.

Daugelis mokymosi įstaigų siūlo nuotolines studijas, kurios sutaupo kelionės laiko, o bendravimas vyksta virtualioje erdvėje. Keletas nemokamų ir vienų populiariausių mokymosi platformų:
https://www.coursera.org/
https://www.khanacademy.org/
https://www.codecademy.com/

Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams, turintiems negalią siūloma 152 eur/mėn. parama, taip pat galima socialinė stipendija, daugiau apie sąlygas čia:
https://vsf.lrv.lt/lt/parama-studentams-veiklos-sritys/parama-studentams-turintiems-negalia
https://vsf.lrv.lt/lt/parama-studentams-veiklos-sritys/socialines-stipendijos-3

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s